خطرناك‌ترين حملات اينترنتي 2009 اعلام شد

خطرناك‌ترين حملات اينترنتي 2009 اعلام شد

بر اساس گزارش سيمانتك، يك حفره امنيتي در پروتكل SMB2 ويندوز مايكروسافت پرحمله‌ترين آسيب‌پذيري در سال گذشته شناخته شد و به‌دنبال آن حفره‌هايي در ادوب‌ريدر و فلش پلير، اينترنت اكسپلورر سون و MPEG2 اكتيوايكس كنترل ويندوز قرار گرفتند.

خطرناک ترین حملات 2009        www.AlirezaWeb.com

به گزارش (ايسنا)، طبق يافته‌هاي گزارش تهديد امنيت اينترنت جهاني سيمانتك، از ميان حملات اينترنتي، دانلودهاي فايل PDF مخرب، حدود نيمي از اين حملات را تشكيل دادند و به‌دنبال آن شش حمله بر اينترنت اكسپلورر بودند كه يكي SWF ادوب و دو مورد MPEG2 اكتيوايكس كنترل را هدف قرار دادند.

ادامه‌ی این خبر در ادامه

اينترنت اكسپلورر با اين كه تحت بيش‌ترين حملات قرار گرفته بود، 45 آسيب‌پذيري داشت؛ در حالي كه فايرفاكس داراي 169 آسيب‌پذيري بود كه نشان مي‌دهد حمله به نرم‌افزارها لزوما بر مبناي شمار آسيب‌پذيري‌هاي موجود در آن‌ها نبوده، اما بر اساس سهم بازار و موجود بودن كد بهره‌برداري است.
سيمانتك 321 حفره امنيتي را فهرست‌بندي كرد كه در سال گذشته به افزونه‌هاي مرورگر مربوط بودند. از اين تعداد 134 مورد براي فن‌آوري‌هاي اكتيوايكس، 84 مورد براي جاوا اس اي، 49 مورد براي ادوب ريدر، 27 مورد براي كوئيك تايم، 23 مورد براي فلش پلير ادوب و چهار مورد براي افزونه‌هاي فايرفاكس بودند.
بر اساس اين گزارش، حفره‌هاي اكتيو ايكس در حال كاهش هستند؛ در حالي كه جاوا اس‌اي و ادوب ريدر در حال افزايش‌اند كه احتمالا به دليل فراواني و استفاده از آن‌ها در مرورگرها و پلت‌فرم‌هاي متعدد است.
در اين بين سافاري 94، اپرا 25 و كروم 41 آسيب‌پذيري داشتند و فاصله زماني بين بهره‌برداري از حفره امنيتي آن‌ها و كشف و ترميم شدنشان به طور متوسط كمتر از يك روز بود؛ به استثناي كروم كه دو روز و سافاري كه 13 روز بود.

به نقل از دنیای اقتصاد

5 فکر می‌کنند “خطرناك‌ترين حملات اينترنتي 2009 اعلام شد

 1. ali

  سلام علیرضا جون خوبی
  بیا عضو وبمون شو کل کله می خندیم با هم
  من شما رو لینک کردم شما هم با اسم وب خودمون ما رو لینک کن
  لینک کردی خبر بده
  راستی حتما بیا عضو بشو حال میده اگر نداد برو نمیدونی حال گیری دخترا چقدر خنده داره

  اینم ادرس وبمون اگر فراموش کردی
  http://power-basee.blogfa.com

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *