در service pack ويندوز چه چيزهايي وجود دارد؟

سرویس پک ویندوز چیست؟!                    www.AlirezaWeb.com
در service pack ويندوز چه چيزهايي وجود دارد؟

متاسفانه هر بار كه مايكروسافت سيستم عامل جديدي ارائه مي دهد، تعداد فراواني Bug و حفره امنيتي در آن وجود دارد كه مدتي پس از ارائه، اين حفره ها و مشكلات يكي يكي خود را نشان مي دهند.
مايكروسافت بعد از بروز چنين مشكلاتي، نرم افزارهاي بروز رساني را فراهم ميكند. اين نرم افزارها در 4 گروه Hotfix، Secaritypatch،Seruce Pack و Secarityrollup ارائه ميشوند. Hotfixها همانطور كه از نامشان پيداست تعميرات فوري و ضروري را انجام ميدهند.

برای مطالعه‌ی بقیه‌ی این مطلب به ادامه بروید

 SecarityPatch ها هم براي حفره هاي امنيتي شناخته شده از محصولات مايكروسافت به كار ميروند.اما SP مجموعه اي از Hotfix ، Secaritypatch و نرم افزارهاي بروز كننده محصولات مايكروسافت است. اين بسته ها دردسر نصب جداگانه هر محصول امنيتي و … كه تا آن وقت ارائه شده را از بين ميبرد. مايكروسافت براي ويندوز XP سه سري SP ارائه كرد كه SP1 در سپتامبر 2002 ارائه شد.

اين محصول شامل IE6 و بيش از 70 تصحيح روي امنيت و كارايي IE6 را در خود جاي داده است به علاوه در SP1شامل 30 تعمير اشكال امنيتي براي كاربران عادي است. بخشي از SP1هم مربوط به كاربران حرفه اي ، سرورها و … است.

SP2 هم پس از آن به بازار ارائه شد كه شامل بخشهايي براي حفاظت شبكه، ايميل، امنيت مرورگر وب و حفاظت رايانه هاست و بطور كلي SP2، 312 بخش تعميراتي براي Xp دارد و فهرست كامل آن در سايت مايكروسافت وجود دارد.

اين سرويسها از طريق سايت مايكروسافت قابل دريافت است.


با تشکر از جناب آقای محمود بهرامیان جهت ارسال این مطلب
MAHSYSTEM
وب: WWW.MAHSYSTEM.BLOGFA.COM

3 فکر می‌کنند “در service pack ويندوز چه چيزهايي وجود دارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *