با prey دیگر نگران دزدیده شدن لپ تابتان نباشید

با این برنامه دیگر Laptop شما دزدیده نمی شود!

لپ‌تاپ‌ها ، نت‌بوک‌ها و تپلت‌های مختلف از جمله رایانه‌های کوچک و قابل حملی هستند که خصوصا طی سالهای اخیر رواج فراوانی داشته اند و روز به روز بر تعداد افرادی که انواع مختلف رایانه‌های همراه استفاده می‌کنند اضافه می‌شود .

اما همین قابل حمل بودن اینگونه وسایل که باعث میشود طعمه خوبی برای سارقانی باشند که در کمین‌اند تا در یک لحظه رایانه‌ی شما را به یغما ببرند .

نرم‌افزار Prey یک ابزار رایگان و جالب است که قادر است دزد رایانه شما را پیدا کند !

www.AlirezaWeb.com             prey

Prey در هنگام سرقت رایانه شما ؛ همانند یک مامور مخفی اطلاعات کاملی را به صورت کاملا مخفی و بدون اطلاع سارق برای شما ارسال میکند .

کافی است سارق لپ‌تاپ ، آن را روشن کند تا اطلاعات کاملی را در مورد سارق بدست آورید …

این اطلاعات شامل: یک لیست کامل از برنامه‌های در حال اجرا و نرم افزارها و ابزارهای فعال – عکس‌برداری از صفحه دسکتاپ  – اطلاعات کامل از شبکه WiFi – وضعیت عمومی سیستم  و ده‌ها بخش دیگر است . همچنین با قابلیت جالب Prey نرم افزار به صورت اتوماتیک و مخفی وب‌کم رایانه را روشن کرده و از چهره‌ی فردی که در حال استفاده از رایانه است و محیط پیرامون لپ‌تاپ ، عکس می‌گیرد و تمامی این اطلاعات را برای شما ارسال می‌کند !

همچنین در صورتی که لپ‌تاپ‌تان حاوی GPS باشد قادر است به صورت لحظه به لحظه مکان دقیق لپ‌تاپتان را بر روی نقشه به شما نمایش دهد.

بی‌شک این اطلاعات کمک شایانی در پیدا کردن سارق لپ‌تاپ و به دست آوردن مجدد لپ‌تاپتان به شما خواهد کرد .

Prey قابل استفاده در سیستم عامل‌های مختلف از جمله MAC- Windows و Linux است .


ابتدا وارد صفحه‌ی زیر شوید و آخرین نسخه‌ی این برنامه را به صورت رایگان دریافت نمایید:

www.preyproject.com

سپس در سایت عضو شوید…


و به ایمیل خود مراجعه کنید و پس از کلیک بر روی لینک فعال سازی وارد شوید.با ثبت نام در این سایت یک کنترل پنل اختصاصی به شما داده خواهد شد که میتوانید تنایج فعالیت‌ها را در آن به صورت دقیق مشاهده کنید .

البته در حالت معمول اطلاعاتی به کنترل پنل ارسال نمیشود .

هنگامی که لپ‌تاپ شما سرقت می‌شود کافی است از طریق اینترنت وارد کنترل پنل خود در سایت Prey شده و وضعیت لپ‍تاپتان را در حالت سرقت شده قرار دهید !

از اینجا به بعد نرم افزار داخل لپ‌تاپ تان که قبلا آن را بر روی رایانه خود نصب کرده بودید بلافاصله پس از اتصال به اینترنت فعال شده و اطلاعات کاملی را در مورد سارق در اختیارتان قرار می‌دهد . این عملیات کاملا پنهان انجام میشود و سارق لپ‌تاپ از آن با خبر نخواهد شد .

البته می‌توانید نتایج داده‌ها را به جای مشاهده بر روی کنترل پنل سایت بر روی ایمیل خود دریاقت کنید.

مراحل نصب و فعال سازی:

برای شروع کافی است نرم افزار Prey را از وب‌سایت نرم افزار دریافت کنید . (دریافت  نسخه‌های مخصوص MAC – Windows و Linux)


پس از دریافت نرم افزار و نصب آن می‌بایست با مراجعه به این صفحه در سایت Prey ثبت نام کنید تا یک کنترل پنل اختصاصی به شما تعلق یابد.

پس از پر کردن فرم ساده ثبت نام ؛ یک ایمیل حاوی کد فعال سازی برایتان ارسال خواهد شد . وارد ایمیل خود شده و بر روی لینک موجود در ایمیل کلیک کنید.

خوب کار تمام است وارد کنترل پنل خود در سایت Prey شوید تا لپ‌تاپ و یا رایانه خود را به کنترل پنل Prey اضافه کنید .

برای شروع بر روی دکمه‌ی کلیک کنید .

حالا در فرم ساده فوق :

در بخش Title یک عنوان دلخواه برای رایانه خود

در بخش Device type نوع رایانه خود ( portable به معنای رایانه قابل حمل و یا Desktop به معنای کامپیوترهای رومیزی) را انتخاب کنید

در بخش Operating system نوع سیستم عامل نصب شده و در بخش پایانی نسخه سیستم عامل  رایانه ‌تان را انتخاب کنید .

در پایان بر روی دکمه Create کلیک کنید

سپس Prey یک کد اختصاصیه شما اختصاص می‌یابد که با وارد کردن آن در تنظیمات نرم‌افزار نصب شده در رایانه خود میتوانید آن را به لیست Device های موجود در کنترل پنل خود اضافه کنید .

اگر مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید وضعیت Device فوق در سایت باید در حالت Ok قرار گرقته باشد . در صورتی که هنوز وضعیت Device در حالت Unverified هست به این معناست که هنوز اتصال بین نرم افزار نصب شده و اکانت‌تان در سایت برقرار نشده .

البته اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنید یک راه آسانتر برای اضافه کردن یک دستگاه به کنترل پنل در Prey وجود دارد .

به جای آنکه رایانه را از کنترل پنل موجود در سایت اضافه کنید ؛ از داخل نرم افزار نصب شده در رایانه اضافه کنید .

برای اینکار هنگامی که به اینترنت متصل هستید وارد  Configure Prey نصب شده در رایانه شده و از آنجا با انتخاب گزینه New User می‌توانید به راحتی رایانه فوق را به سایت اضافه کنید .


تمام شد!

حالا کافی است هنگامی که رایانه‌تان به سرقت رفت وارد کنترل پنل سایت شده و با کلیک بر روی Device مورد نظر و انتخاب گزینه Yes در برابر عبارت Missing وضعیت لپ‌تاپ را در حالت سرقت شده قرار دهید تا اطلاعات کاملی را از لپ‌تاپ‌تان و یا محل فعلی آن با استفاده از اطلاعات WiFi و GPS دریافت کنید .

توجه کنید!
فقط این شک را به دل شما بیندازم که این نرم افزار وقتی با اجازه‌ی شما اطلاعات را در پنل شما گرداوری می‌کند, ممکن است بدون اجازه‌ی شما هم این کار را بکند و اطلاعات محرمانه‌ی شما را حتی در صورت فعال نکردن برنامه بدزدد ولی در پنل شما نمایش ندهد؛
نمی دانم ولی سابقه‌ی سرقت اطلاعات نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و یا سایت‌هایی مانند گوگل را حتما در اخبار رایانه شنیده اید!
فقط حواستان را در استفاده‌ی این گونه برنامه‌ها بیشتر جمع کنید…
موفق و پیروز باشید!

منبع: علیرضا وب .کام
به نقل از شاهوار-با تصرف (علیرضا وب)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *