Google App Engine چیست

شاید این مطلب قدیمی شده باشه!
ولی احساس کردم خیلی‌ها از این قابلیت گوگل بی‌خبرند و این که علاقه‌مندی‌ برنامه‌نویسان تو کشورمون نسبت به پایتون اونجور که باید باشه نیست!شاید اطلاعات خیلی کامل نباشه!
در این پست به app engine گوگل می‌پردازیم؛ انشاءالله پست بعدی را هم به زبان سطح بالا و قدرت‌مند برنامه نویسی Python اختصاص خواهیم داد…

Python at Google App Engine Cloud Platform

APP ENGINE - GOOGLE     www.alirezaweb.comApp همان خلاصه شده Application می باشد که به معنای برنامه های اجرایی می باشد. این سیستم با نام موتور برنامه در سایت عظیم گوگل امکان اجرای برنامه های تحت وب و یا به نحوی برنامه های نیاز به سرور را در خود اینترنت می دهد تا کاربر از آن به راحتی با استفاده از سیستم گوگل استفاده کند. این سیستم چون در میان خطوط اینترنت اجرا می شود با پهنای باند استفاده شده توسط هر کاربری هماهنگی ایجاد می کند ، بنابراین استفاده کنندگان این سیستم با سرعت خوبی به ادامه فعالیت در سرور برنامه خود می پردازند.

مدیران این برنامه های تحت وب که نیاز به یک سرور دارند باید دارای نام دامنه ای در سایت appspot.com و یا خود سایت Google Appsاشند و این امکان برایشان وجود دارد تا این برنامه خود را در کل اینترنت به اشتراک بگذارند و یا تنها افراد خاصی که عضو آن می شوند از آن استفاده کنند.

موتور برنامه در گوگل برای ثبت نام و کسب دامنه به هزینه ای نیاز ندارد و امکانات آن در حالت رایگان دسترسی به 500 مگا بايت حافظه و سرعت CPU و پهنای باند مناسب برای استفاده 5 میلیون نفر در ماه است. در حال حاضر در این سیستم موتور برنامه های گوگل تنها حساب رایگان وجود دارد که در آینده امکان خرید حساب ها با امکانات بیشتر مهیا می باشد.

محیط برنامه ها در Google App Engine

محیط برنامه های load شده در این موتور گوگل بسیار قابل اعتماد از لحاظ نداشتن مشکل در لود و آپلود های مکرر می باشد. این محیط دارای مشخصه های زیر است:

_ سیستم دینامیکی خدمت رسانی وب ، البته با پشتیبانی کامل از فناوری های قدیمی تر

_ ایجاد حافظه دائمی با انجام فعالیت های مختلف

_ تغییر اندازه و ایجاد تناسب در اجرای برنامه ها به صورت اتوماتیک

_ ایجاد حساب کاربری گوگل با تمامی ویژگی های آن از جمله ارسال ایمیل و APIs

_ امکانات کامل ایجاد local host در کامپیوتر شخصی همانند موتور برنامه گوگل

سیستم Google App Engine تماما از Python programming language  استاندارد کتابخانه ای این برنامه پشتیبانی می کند.

این زبان برنامه نویسی در حال حاضر تنها زبانی است که موتور برنامه گوگل از آن استفاده می کند ولی در آینده این موتور از زبان های برنامه نویسی و توابع کتابخانه ای دیگر نیز پشتیبانی می کند.

برنامه های لود شده در این موتور گوگل در یک فضای امنیتی مناسب اجرا می شوند و سیستم های به کار رفته در موتور این برنامه ها را در سرور های گوناگونی قرار می دهد تا هیچ وقت در اجرای برنامه ها خدشه ای وارد نشود.

علاوه بر فضای امنیتی مناسب و سرور های گوناگون سخت افزار ها ، سیستم عامل ها و میزان حافظه ای که گوگل در خود به هر برنامه اختصاص می دهد مناسب با برنامه های تحت وب می باشند.

این مطالب توضیح مختصری درباره Google App Engine می باشد که توصیه می شود برای استفاده از آن ازاینجا به صورت کامل مراحل ساخت و توضیحات تکمیلی آنرا بیاموزید.


منبع: چشم انداز فناوری اطلاعات به نقل از (Google App Engine)

=====================================

بیشتر بخوانیم…

لینک‌های مرتبط:

http://www.pylearn.com/fa/forum/index.php?topic=576.0;wap2

http://www.google.com/support/a/bin/answer.py?answer=91077

1 فکر می‌کنند “Google App Engine چیست

  1. ناشناس

    دراین سیستم امکان این وجود داره که بشه یک نرم افزار رو روی سرور ابری نصب کرده و به صورت دائمی این نرم افزار فعال و در حال فعالیت تحت شبکه جهت آنالیز لحظه به لحظه ی آمار نوسانات بازار باشد؟
    این نرم افزار نیازمند یک سیستم دائما آنلاین متصل به شبکه اینترنت است.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *