صفحه فیسبوک زاکربرگ هک شد!

هک پروفایل های شخصی Facebook
صفحه فیسبوک زاکربرگ هک شد!

تیم امنیت فیسبوک اعلام کرده بود به هکرانی که بتوانند باگ‌های نهان را کشف کرده و به مسئولان گزارش کنند، 500 دلار جایزه می‌دهد.
یک محقق امنیتی از فلسطین، پس از آن‌که ادعایش در مورد یک باگ بسیار مهم مورد پذیرش قرار نگرفت، تصمیم گرفت که موضوع را با هک کردن صفحه‌ی شخصی خود مارک زاکربرگ اثبات کند.
یک متخصص امور امنیتی با شناسایی یک آسیب پذیری در صفحه شخصی مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک در این سایت، این صفحه را هک کرده و به وی هشدار داد.

به گزارش فارس به نقل از ناین ام اس ان، این متخصص امنیتی ابتدا در مورد این اشکال به مدیران سایت فیس بوک هشدار داد و وقتی متوجه شد آنها به این مساله توجه نمی‌کنند، ناچار شد فیس بوک را هک کند.

خلیل شریطه هکر و برنامه نویس فلسطینی موفق شد راهی برای دور زدن تنظیمات حریم شخصی فیس بوک و ارسال پیام بر روی صفحات افراد مختلف در این سایت بیابد. وی مشکل یاد شده را دو بار با مدیر سایت فیس بوک در میان گذاشت، اما وی در واکنش آن را یک آسیب پذیری ندانست.

سرانجام شریطه در واکنش و برای اثبات صحت ادعایش صفحه شخصی مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک را هک کرد. یکی از مهندسان امنیتی فیس بوک در واکنش به این رویداد، حساب کاربری این هکر در فیس بوک را از کار انداخت. فیس بوک معمولا به افرادی که آسیب پذیری های این سایت را شناسایی کنند جایزه می دهد، اما این بار به بهانه نقض شرایط کاربری فیس بوک برخورد تندی با شریطه صورت گرفت.

این هکر در پیامی که پس از هک کردن حساب زاکربرگ بر روی صفحه شخصی او ارسال کرده بود، آورده بود: اقای مارک زاکربرگ عزیز، از نقض حریم شخصی شما و ارسال مطلب بر روی دیوار شما عذرخواهی می کنم. اما بعد از ارسال همه گزارش های قبلی به فیس بوک در این مورد راه دیگری برای من باقی نمانده بود. حساب کاربری این هکر بعد از مدتی مجددا فعال شده است.

به نقل از تابناک
    لینک خبر در CNN

4 فکر می‌کنند “صفحه فیسبوک زاکربرگ هک شد!

 1. ناشناس

  سلام خسته نباشید .
  واقعا از مطالبتون لذت بردم و کلی استفاده کردم .
  من هم تو زمینه طراحی قالب فعالیت دارم .
  خوشحال میشم تبادل لینک کنیم .
  اگه مایل بودید منو با اسم “پارســـ تم | گالری قالب وبلاگ” لینک کنید بعد اسم خودتونو بهم خبر بدید تا لینکتون کنم .
  خوشحال شدم از اشنایی با سایت خوبتون . فعلا خدانگهدار

  http://www.pars-theme.ir

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *