بایگانی ماهیانه: خرداد ۱۳۸۹

پیروزی در تلاش نخست! تلاش دوم مترجم گوگل

خلیج همیشه فارس   www.AlirezaWeb.com
بمباران مترجم گوگل برای خلیج فارس!

 

حتما اصطلاح بمباران گوگلی را شنیده اید؟!
این که مثلا تعداد زیادی مردم همکاری کنند تا یک صفحه با هدف خاص Index گوگل شود؛ مثل همان کاری که در جریان فیلم 300 توسط ایرانیان انجام گرفت…

حال این بار می‌خواهیم مترجم گوگل را در پاسخ شیطنت اعراب با کمک شما بمباران کنیم!!

چندی پیش حرکتی به راه افتاد تا ترجمه کلمه "خلیج فارس" در مترجم گوگل که به کلمه  Gulf تنها ترجمه شده بود به Persian Gulf ترجمه بشه. این حرکت با اتحادی که از سوی ایرانیان بر روی اینترنت در چنین مواقعی سراغ داریم به خوبی انجام شد و اکنون مترجم گوگل این ترجمه رو اصلاح کرده. ترجمه فارسی به انگلیسی خلیج فارس
ولی نباید فراموش کنیم که این شیطنت احتمالا از سوی اعراب طرح ریزی شده بود که توانسته بودند مترجم گوگل رو وادار به ترجمه یک کلمه دو قسمتی "خلیج فارس" رو به یک کلمه یک قسمتی "Gulf" بکنند.
حالا نوبت ماست که به اونها نشون بدیم که اتحاد ما ایرانیها خیلی بیشتر از اونهاست تا دیگه جرات نکنند دست به این حرکات بزنند. گذشته از اینکه این در نوع خودش یک حرکت اعتراضی محسوب میشه که اگر جدی گرفته بشه می تونه تو دنیا خیلی سر و صدا کنه و اینکار فقط به توجه من و شما بستگی داره.

به عنوان یک ایرانی حتما ادامه این مطلب را بخوانید و کارهای لازم را انجام دهید!

ادامه‌ی خواندن

در service pack ويندوز چه چيزهايي وجود دارد؟

سرویس پک ویندوز چیست؟!          www.AlirezaWeb.com
در service pack ويندوز چه چيزهايي وجود دارد؟

متاسفانه هر بار كه مايكروسافت سيستم عامل جديدي ارائه مي دهد، تعداد فراواني Bug و حفره امنيتي در آن وجود دارد كه مدتي پس از ارائه، اين حفره ها و مشكلات يكي يكي خود را نشان مي دهند.
مايكروسافت بعد از بروز چنين مشكلاتي، نرم افزارهاي بروز رساني را فراهم ميكند. اين نرم افزارها در 4 گروه Hotfix، Secaritypatch،Seruce Pack و Secarityrollup ارائه ميشوند. Hotfixها همانطور كه از نامشان پيداست تعميرات فوري و ضروري را انجام ميدهند.

برای مطالعه‌ی بقیه‌ی این مطلب به ادامه بروید

ادامه‌ی خواندن

چطور آنتی‌ویروس کار می‌کند؟

آنتی‌ویروس به نرم‌افزاری گفته می‌شود که وظیفه پاکسازی و جلوگیری از ورود ویروس و عوامل مخرب به کامپیوتر را بر عهده دارد.
هسته مرکزی یک آنتی‌ویروس، موتور جستجوی آن است. این موتور از الگوریتم‌های جستجو برای بررسی لایه‌های مختلف فایل‌ها استفاده می‌کند. یکی از رقابت‌های تولید کنندگان آنتی ویروس، ساخت موتورهای پرسرعت و در عین حال دقیق است.

سوخت و نیروی محرکه موتور جستجوی آنتی‌ویروس، شناسه ویروس است. شناسه بخشی از رشته لایه‌های مختلف فایل‌ها را در بر دارد و مانند اثر انگشت برای هر ویروس یکتا است.

موتور جستجو با الگوریتم مخصوص خود میلیون‌ها فایل را در مدت زمان کوتاهی بررسی می‌کند و از شناسه‌ها برای ردیابی فایل‌های آلوده و مخرب استفاده می‌کند.

www.AlirezaWeb.com           AntiVirus Software

ادامه‌ی خواندن

ترفندهايي براي بالا بردن سرعت رايانه

افزایش سرعت رایانه www.AlirezaWeb.com
ترفندهايي براي بالا بردن سرعت رايانه

هنگامي که شما رايانه جديدي خريداري مي‌کنيد يا اينکه ويندوز آن را مجددا نصب مي‌کنيد، به خاطر نو بودن رايانه و يا پس از نصب مجدد ويندوز، کارايي رايانه‌تان بسيار بالاتر از گذشته شده است. حالا با انجام چند ترفند شما مي‌توانيد سرعت و کارايي رايانه‌تان را باز هم بيشتر کنيد.
اولين کار،…

ادامه‌ی خواندن

عمل نکردن Show Hidden Files and Folders

Show Hidden Files & Folder           www.AlirezaWeb.comحتما می‌دانید که فایل‌هایی را که Hidden کرده اید اگر در قسمت

Tools>Folder Options گزینه‌ی Show Hidden Files and Folers آن ها انتخاب شده باشد, به صورت کم رنگ نمایش داده می‌شوند و اگر گزینه‌ی Do not show Hidden Files and Folder آن‌ها انتخاب شده باشد, نمایش داده نمی‌شوند.

حال ممکن است شما حالت Show را بزنید ولی به محض این که ok می کنید به صورت خودکار بر روی Do Not Show برود و باعث این شود که نتوانید به فایل‌هایی که پنهان کرده‌اید دست یابی پیدا کنید.

این مشکل  از ریجستری ناشی می‌شود؛
ممکن است شما از این ترفند برای رفع مشکل خود و یا اختفای دائمی فایل‌های خود در کامپیوتر استفاده کنید.

 

برای مطالعه‌ی ادامه‌ی این مطلب به ادامه بروید.

ادامه‌ی خواندن

یک سوال هوش جالب!

این یک سوال جالب هوش است.
در زیر 5 شکل اول مشخص شده است؛ شما باید با پیدا کردن رابطه‌ای منطقی شکل ششم را تشخیص دهید.

لطفا در کمال آرامش پاسخ دهید و تا مطمئن نشده اید که جواب را یافته اید یا قادر به پاسخ دادن نیستید به پاسخ نگاه نکنید.

سوال هوش        www.AlirezaWeb.com

پاسخ در ادامه

ادامه‌ی خواندن

آموزش تبدیل سرویس پک 2 ویندوز به 3

www.AlirezaWeb.com      آموزش تبدیل service pack2 به service pack3
آموزش کامل تبدیل سرویس پک 2 ویندوز به سرویس پک 3
دانلود Update Service pack 3 Windows XP +

برخی برنامه‌ها (مثلا Visual Studio 2010 و …) برای نصب بر روی ویندوز XP به سرویس پک 3 آن احتیاج دارند و بدون این سرویس پک نصب نمی شوند.

حال در این پست به شما  می‌خواهیم آموزش دهیم که چگونه بدون نصب ویندوز جدید ویندوز خود را به سرویس پک 3 ارتقاء دهیم به صورتی که هم تمامی Updateهای آن را نصب کنیم و هم در Properties بنویسد سرویس پک 3!

ادامه‌ی خواندن